marți, 6 septembrie 2011

Ultimul amical

Echipa de juniori D a clubului Primavera va sustine maine 7 septembrie 2011 o ultima partida de pregatire la Simeria in compania formatiei similare a clubului CFR.Precedenta intalnire dintre cele doua formatii a avut loc acum cateva zile tot pe arena cfr-istilor si s-a incheiat nedecis, 3-3.
Gazdele au debutat in campionatul judetean al juniorilor nascuti in 1999 si mai tineri sambata cand au invins la Santamarie-Orlea echipa Roben Hateg cu scorul de 3-1(3-0) dupa o partida echilibrata,fiecare dintre cele doua combatante beneficiind de patru oportunitati bune pentru a inscrie.Mai pragmatici si jucand de mai mult timp impreuna simerienii au castigat o intalnire pe care au dominat-o in prima repriza dar puteau s-o si piarda dupa pauza.
Primavera Deva va debuta in competitie sambata in deplasare cu Muresul Deva.