joi, 1 septembrie 2011

Dubla Primavera Deva - UTA Arad

Juniori D   S.F.P.D  - U.T.A. 1-3(1-1) Meci de slaba factura,cu ambele echipe prezentand mari carente in joc,cu o Primavera agresiva in prima repriza creeand cateva ocazii una dintre ele finalizata de Cismas si oaspetii ajungand de doua ori la poarta noastra.In a doua repriza UTA a facut legea,rezervele noastre au aratat inca o data ca jocul de fotbal este o mare necunoscuta pentru ei si oaspetii s-au impus lejer.Filip a fost introdus in poarta dupa pauza si a avut doua interventii frumoase,una dintre ele de mare efect scotand balonul pe care scria gol printr-un plonjon la radacina barei.

Juniori C   S.F.P.D - U.T.A. 4-1(4-0) P Primavera a incercat sa-si ia revansa pentru infrangerea de saptamana trecuta si a inceput jocul cu o tesatura de pase si fundasii la linia de centru,presiunea rezultata avand efect rapid pe tabela de scor la o faza cand Robi Buzducea a scapat singur pe centru si a intepat mingea pe langa portar cu spitul,procedeu pe care sigur l-a invatat de la tatal sau cel care stapaneste executia la perfectie  :))
Tot el a sutat din afara careului la golul doi,portarul a respins si celalalt hategan din teren,Lasconi a reluat in poarta.A fost de fapt repriza lui Robi care a avut o eficacitate fantastica,a sutat la poarta de 5 ori,a marcat un  hattrick si o data balonul a lovit bara.Astfel Buzducea continua forma buna aratata la Junior's Cup Brasov unde alaturi de Edi Benea au fost printre cei mai buni oameni ai echipei noastre.

Dupa pauza au intrat jucatorii de rezerva si Primavera Deva a scazut ritmul avand o singura ocazie ratata in situatie de singur cu portarul iar in final oaspetii au reusit golul de onoare.
Jucatorii din Hateg si Simeria au incheiat cu relaxare,cateva ore la strand.