miercuri, 7 septembrie 2011

CFR Simeria - Primavera Deva 0-1

Intr-o partida de verificare disputata azi dupa amiaza grupa de juniori D a Scolii de fotbal Primavera s-a impus astazi la Simeria cu scorul de 1-0 printr-un gol inscris de Claudiu Simon in ultima parte a meciului.
Profesorul Ioan Mot a inceput cu un 11 apropiat de cel de start,lipsind in continuare motivat Faur si Marton.Astfel in teren au intrat urmatorii: Filip Larionesi - Costa,Badinoiu,Pascu,Matei - Doda,Ciornea,Cotelea,Vitionescu - Simon si Kovacs.A fost o prima repriza disputata pe canicula (ora 14) in care CFR Simeria a jucat mai legat iar oaspetii au contraatacat periculos.Gazdele si-au creat doua ocazii mari,care urmau sa ramana si singurele in contul lor insa portarul de la Primavera a parat la sacrificiu in careul mic la prima faza iar la ce-a de-a doua a respins "trasorul" trimis in stanga sa de la 14 metri. Oaspetii au avut si e doua ocazii frumoase dar balonul lobat de Simon a aterizat in spatele portii iar la alta faza portarul simerian a deturnat balonul trimis de la marginea suprafetei de pedeapsa. Scor nul la pauza,in al doilea mitan in teren au intrat Huzum-Bulzan,Mirea si Doru.S-a jucat mult la mijlocul terenului si catre final la o combinatie Bulzan-Simon l-a adus pe ultimul in pozitie de finalizare si acesta nu a mai ratat 1-0 pentru Primavera scor cu care avea sa se incheie partida.S-au remarcat de la oaspeti F.Larionesi,Costa,Badinoiu,Pascu si Simon.