Timp insorit,bate usor vantul si e frig la Vetel.Cele doua echipe se afla la incalzire.

Juniorii D
***
Primavera incepe cu Huzum in poarta,Doda,Badinoiu,Faur,Vitonescu,Rotaru,Ciornea,Pascu,Kovacs,Simon si Marton.Rezerve sunt Larionesi,Matei,Hora,Bulzan
Gooooooool Primavera,Marton primeste o minge in dreapta,isi depaseste prin dribling adversarul direct si suteaza in vinclu la coltul lung.
Goooooool Primavera,Ciornea il lanseaza pe Simon ,acesta ramane singur cu portarul si il lobeaza elegant 2-0.
Simon rateaza doua ocazii mari trimitand in portar si o alta minge peste din situatii unu contra unu.
Goooooooool Primavera a inscris Simon care a primit o minge in spatele liniei de aparatori adversi si a finalizat pe langa goalkepper..
Goooooooool Primavera a inscris Vitonescu dupa o cursa de 50 m,scorul la pauza este 4 la 0.
Contabilizam inca 4 ratari la poarta oaspetilor,2 lovituri libere Simon retinute de portarul Muresului si cate un sut Ciornea si Pascu.Incepe repriza secunda,3 schimbari la gazde.
Gooooooooooool Primavera,Marton din penalty 5-0.
Gooooooooooool,Matei face 6-0 pe sub portar.
Rezultat final 6-0
***
urmeaza meciul juniorilor C
Primii 11:Marinca,Morar,Barbalata,Benea,Moldovan,Savin,Buzducea,Sarbu,Hordea,Lasconi si Budris.
Ocazie Primavera,Buzducea suteaza in cross putin pe langa poarta.
Gooooooooool Primavera,Hordea croseteaza doi adversari,aseaza in fata portii si un fundas reia in proprie poarta,autogol 1-0!
Hordea rateaza din apropiere o noua ocazie.Lasconi il imita minutul urmator.
Acelasi Hordea trage in portar din careu.
Pauza Primavera - Muresul 1-0
Dupa alte doua ocazii ale gazdelor jocul s-a linistit.
Moldovan a incasat doua galbene si a fost eliminat,Primavera joaca in 10.
Sut bun a lui Savin retinut de portarul Muresului.Oaspetii au iesit la joc insa nu ameninta poarta si tot Primavera raman periculosi,Razvan Hordea reia peste cu capul dupa un corner de pe stanga executat de Robi Buzducea.
Goooooooooool Primavera,Budris inscrie cu latul din 6 m dupa un corner si meciul se termina 2-0.Echipa de juniori 1997 a scolii Primavera acumuleaza maximul de puncte dupa etapa cu numarul 12 cu 40 de goluri marcate si 2 primite.