marți, 8 noiembrie 2011

Juniorii revin in iarba

Odata cu meciurile etapei a XII-a,partide ce se vor desfasura sambata 12.nov.2011 ne vom reintalni cu juniorii D ai clubului Primavera Deva,cei care au avut o pauza fortata de lipsa adversarului.
Ultimul meci pe care acestia l-au disputat in campionatul judetean a avut loc loc in 15.octombrie in cadrul etapei cu numarul VIII,aproape o luna de pauza in care antrenamentele s-au desfasurat normal si au avut loc doua jocuri amicale cu Roben (1-2) si Muresul (1-1).
Profitand de convocarea la lot a titularului Marinca si indisponibilitatea lui Igna,portarul Filip Larionesi a fost cooptat in lotul 1997 si a debutat cu brio la juniorii C in 22 octombrie la partida Aurul Brad - Primavera Deva scor 0-10.Ne vom revedea cu componentii celor doua grupe sambatade la 11.00,cand vor desfasura la Vetel,pe teren propriu o dubla intalnire cu Muresul Deva.