sâmbătă, 5 martie 2011

Muresul cald si Muresul rece

S.F.P.D - Muresul Deva 2-0

1.Filip Larionesi-8.Ciornea,4.Badinoiu,20.Faur,14.Cismas-15.Covaci,10.Sarbu,5.Pascu,6.Vitonescu-9.Marza si 7.Zorfi II au fost cei 11 trimisi in teren ieri de antrenorul Mot Ioan in confruntarea cu Muresul Deva.Pe un teren bun pentru aceasta perioada a anului juniorii D de la Primavera Deva si-au facut jocul cu care ne-au obisnuit deja inca din primul minut,inchizand bine culoarele si declansand actiuni periculoase pe centru sau flancuri,una dintre acestea a fost fructificata in minutul 25 de catre Covaci care a reluat la coltul lung din suprafata de pedeapsa.O alta ocazie importanta a fost la sutul lui Sarbu dar portarul Muresului a respins.Oaspetii au replicat cu o lovitura libera inalta si o actiune incheiata cu sut la poarta,ambele baloane rezolvate de portarul nostru.Dupa pauza jocul a continuat in acelasi ritm,vizitatorii aruncand mingi lungi si un singur sut pe poarta din lovitura libera iar gazdele iesind cu minge de la portar,ducand mingea in jumatatea adversa prin pase succesive.Avalansa de cornere si lovituri libere la poarta oaspetilor dar fie portarul fie uriasul fundas central s-au opus majorarii scorului.Acestia insa nu au mai avut nimic de facut in min 55 cand Sarbu a patruns printre aparatorii Muresului si a fost faultat clar in careu,centralul Daniel Branea indicand fara ezitare punctul cu var.A executat acelasi Sarbu,in plasa laterala si Primavera s-a impus cu 2-0.
Pe banca 12.Huzum,18.Simon(din min 31 in locul lui Marza),17.Cotelea(din min 45 inlocuind-ul pe Vitonescu),19.Tusnadi.
A arbitrat fara probleme brigada D.Branea,F.Ghise,E.Kasler.

jun C : Primavera Deva -Muresul Deva 1-3(1-2)