miercuri, 1 mai 2013

Inca un pas pentru Real Sport

32 de grade la umbra indicau termometrele in Deva la ora desfasurarii partidei dintre Dacia 2010 Orastie si Real Sport.Primii care au aparut la rampa au fost devenii care au irosit o lovitura de la punctul cu var apoi Dacia a iesit la joc si profitand de doua mari erori aparute in sistemul defensiv al Realului au reusit sa duca scorul la 2-0 in minutul 7.A fost  momentul cand clasa de fotbal de la CNS Cetate a trebuit sa apese puternic pe acceleratie si pana la pauza baietii au reusit sa intoarca scorul intrand la cabine in avantaj 3-2.
 Dupa reluare Real Sport a iesit mai hotarata de la cabine si au punctat de inca doua ori stabilind scorul final la 5-2.Au marcat Lehel - 2,Zelenak - 2 si Gavrila.
Fortat de cele 4 indisponbilitati din primul 11,antrenorul Raul Spataru a titularizat portarul F.Larionesi in axul central,hateganul achitandu-se cu brio de sarcinile de joc.Ne vom reintalni cu VI-B la Santamarie-Orlea unde in ultima etapa din play-off vor da replica Universitatii Petrosani.

Dacia Orastie - Real Sport Deva 2-5 (2-3)