duminică, 29 mai 2011

Foto cupa AJF

Primavera(juniori 1999-2000) a pierdut in prima etapa in fata formatiei Viitorul Brad,echipa care nu s-a sfiit sa introduca in teren flacai cu stagiul militar satisfacut...1-4.

S.F.P.D a inceput bine si a deschis scorul prin Beniamin Buzducea apoi a ratat doua ocazii singur cu portarul prin Claudiu Simon apoi Bradul a trecut la conducere la doua gafe monumentale ale defensivei centrale permitandu-si luxul de a irosi si un penalty,2-1 la pauza.In repriza secunda S.F.P.D au ocazia sa egaleze dar acelasi Simon nu gaseste spatiul portii din lovitura de la 11 metri,echipa cade si meciul se termina 4-1 pentru Viitorul Brad.

luni, 16 mai 2011

Salasul de Sus

Teren gazonat si teren sintetic la poalele Retezatului in comuna Salasu de Sus,posibila destinatie pentru cantonamentele de vara ale Scolii de fotbal Primavera Deva

luni, 9 mai 2011

Turneul final al juniorilor C

Et. 3
Rezultate:

FC Hunedoara - Muresul Deva 3-0
CS Jiul 1996 - Roben Hateg 3-0 (Roben s-a retras din competitie)

Remiza nedreapta

0-0 s-a incheiat partida de astazi dintre C.S. Jiul Petrosani si S.F. Primavera Deva,intalnire din cadrul etapei a doua din play-uff-ul judetean al juniorilor C.
Meciul desfasurat pe teren neutru,la Calan, a fost animat de multe faze de poarta cu Primavera in prim plan insa imprecizia atacantilor si interventiile portarului petrosenean au facut ca tabela sa ramana imaculata.Astfel Ervin Budris in prima parte cu un lob agatat in ultimul moment de goalkepper,acelasi Budris de doua ori scapat singur,Hordea cu un sut la coltul scurt din apropiere respins de portar in corner sau voleul lui Buzducea din 6 metri peste poarta au fost marile ocazii ale echipei noastre.La fel de adevarat este ca situatiile ratate se puteau razbuna si punctele puteau lua calea Petrosaniului dar Marinca a blocat sutul atacantului in situatie unu la unu in prima repriza sau la ultima faza a meciului cand la o ezitare a apararii bara a pastrat egalitatea.

Au jucat :Marinca-Savin,Zorfi I,Barbalata,Moldovan-Grunta,Buzducea,Cotoc,Benea-Budris si Hordea.

Alte detalii pe blogul lui Roby Buzducea.