luni, 18 aprilie 2011

Juniorii D au incheiat victoriosi

Ultima etapa a juniorilor hunedoreni nascuti in 1998 sau mai mici a programat sambata 16 apr. pe terenul de zgura din parcul Corvinul intalnirea dintre Corvinul Hunedoara si S.F. Primavera Deva.
Oaspetii au inceput bine si au masat echipa adversa in jumatatea proprie iar dupa cateva ocazii ale lui Sarbu sau Vitonescu au deschis scorul prin Zorfi II care l-a lobat frumos pe goalkeperul Corvinului dupa ce a recuperat si a patruns pe dreapta.Dupa deschiderea scorului jocul a continuat in acelasi sens insa gazdele au replicat pe contraatac periculos si varful lor s-a aflat cu mingea la picior pe 6 metri insa capitanul Filip Larionesi s-a achitat bine de sarcina si a plonjat spectaculos la sacrificiu.In ultimul minut al primei reprize acelasi Zorfi II a fost faultat in careu iar arbitrul Denis Haidiner a acordat fara ezitare penalty,lovitura transformata de Sarbu,2-0.Mult mai interesanta a fost partea a doua in care si-au facut debutul pe terenul mare cativa dintre juniorii E nascuti 2000-2001,jocul a capatat entuziasm si viteza iar tabela de scor a suferit modificari.Au marcat Simon dupa ce a scapat pe centru si Cismas care a reluat frumos din careu.Rezultat final Corvinul -Primavera Deva 0-4(o-2)