duminică, 12 septembrie 2010

Start la juniorii E

S-au risipit emotiile primului meci insa am parasit terenul cu sentimentul ca se putea mai mult,la finalul celor 40 de minute tabela inregistrand egalitatea (1-1) intre Scoala de fotbal Primavera Deva si FC Hunedoara.
Oaspetii,cu moralul ridicat( au debutat saptamana trecuta cu un fulminant 18-0 cu Muresul) au inceput tare insa s-au lovit constant de apararea noastra,apoi am reusit sa echilibram partida si sa creem ocazii frumoase.La una dintre acestea Marton a reluat in gol din apropiere,declansand o adevarata piramida umana la centrul terenului si bucurie in randul parintilor si stafului.Cu 2 minute inainte de final,hunedorenii au egalat in urma unei faze care nu anunta nimic,la o greseala in lant a defensivei noastre.Personal,ma bucur ca in primul meci din postura de capitan la SFPD am reusit sa-mi ajut echipa la faze decisive si sa obtinem pana la urma,un rezultat bun.Au evoluat: Larionesi(cpt),Ivan,Doda,Mirea,Kovacs,Matei,Marton,Casoni.Rezerve:Casoni II,Bulzan si Moraru.